CD5CC100JO3F
DigiKey Part Number
338-2633-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD5CC100JO3F
Description
CAP MICA 10PF 5% 300V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 pF Mica Capacitor 300 V Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.118" (3.00mm)
Capacitance
10 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.272" L x 0.110" W (6.90mm x 2.80mm)
Voltage - Rated
300 V
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)