AFK337M35G24T-F
DigiKey Part Number
338-2189-2-ND - Tape & Reel (TR)
338-2189-1-ND - Cut Tape (CT)
338-2189-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFK337M35G24T-F
Description
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 80mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ripple Current @ Low Frequency
637.5 mA @ 120 Hz
Part Status
Active
Ripple Current @ High Frequency
850 mA @ 100 kHz
Capacitance
Impedance
80 mOhms
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Voltage - Rated
35 V
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
80mOhm @ 100kHz
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.473" W (10.30mm x 12.00mm)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C