AFK337M2AR44T-F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AFK337M2AR44T-F |
Description | CAP ALUM 330UF 20% 100V SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 330 µF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 150mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ripple Current @ Low Frequency 687.8 mA @ 120 Hz |
Part Status Active | Ripple Current @ High Frequency 917 mA @ 100 kHz |
Capacitance | Impedance 150 mOhms |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm) |
Voltage - Rated 100 V | Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm) |
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm @ 100kHz | Surface Mount Land Size 0.748" L x 0.827" W (19.00mm x 21.00mm) |
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C | Mounting Type |
Operating Temperature -55°C ~ 105°C | Package / Case Radial, Can - SMD |