715P33256JA3
DigiKey Part Number
338-4364-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
715P33256JA3
Description
CAP FILM 3300PF 5% 600VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF Film Capacitor 200V 600V Polypropylene (PP), Metallized Radial
EDA/CAD Models
715P33256JA3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.319" Dia x 0.701" L (8.10mm x 17.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.610" (15.50mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
200V
Lead Spacing
0.500" (12.70mm)
Voltage Rating - DC
600V