V7223T-100.0M
DigiKey Part Number
CW961TR-ND - Tape & Reel (TR)
CW961CT-ND - Cut Tape (CT)
CW961DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V7223T-100.0M
Description
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz VCXO LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
LVCMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Absolute Pull Range (APR)
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
25mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)