L8S23-500BLU
L8S23-500BLU
L8S23-500BLU
DigiKey Part Number
5412-L8S23-500BLU-ND
Manufacturer
CompuCablePlusUSA
Manufacturer Product Number
L8S23-500BLU
Description
CAT8 S/FTP 4P 23AWG 40Gbps 2KMHz
Manufacturer Standard Lead Time
0 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 (4 Pair Twisted) Conductor Multi-Pair, Cat8 Cable Blue 23 AWG 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.323" (8.20mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Jacket Color
Blue
Cable Type
Voltage
300 V
Number of Conductors
8 (4 Pair Twisted)
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Wire Gauge
Usage
Industrial, Network
Conductor Strand
Solid
Jacket (Insulation) Thickness
0.0236" (0.600mm)