DTB-25FP-KIT
DTB-25FP-KIT
DTB-25FP-KIT
DigiKey Part Number
4771-DTB-25FP-KIT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTB-25FP-KIT
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS TERM BLK
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Primary Material
Plastic
Shell Material, Finish
Plastic
Number of Rows
2
Current Rating (Amps)
3A