DSC-15MMD-KIT
DSC-15MMD-KIT
DSC-15MMD-KIT
DigiKey Part Number
4771-DSC-15MMD-KIT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC-15MMD-KIT
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS SOLDER
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Connector Type
Plug, Male Pins
Number of Rows
2
Current Rating (Amps)
3A
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Wire Gauge
20 AWG