DSC-15HFM-KIT
DSC-15HFM-KIT
DSC-15HFM-KIT
DigiKey Part Number
5412-DSC-15HFM-KIT-ND
Manufacturer
CompuCablePlusUSA
Manufacturer Product Number
DSC-15HFM-KIT
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15POS SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
0 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
3A
Wire Gauge
20 AWG