DCT-37FM-KIT
DCT-37FM-KIT
DCT-37FM-KIT
DigiKey Part Number
5412-DCT-37FM-KIT-ND
Manufacturer
CompuCablePlusUSA
Manufacturer Product Number
DCT-37FM-KIT
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS CRIMP
Manufacturer Standard Lead Time
1 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Packaging
Bag
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
3A
Wire Gauge
22 AWG