DCT-15FM-KIT
DCT-15FM-KIT
DCT-15FM-KIT
DigiKey Part Number
5412-DCT-15FM-KIT-ND
Manufacturer
CompuCablePlusUSA
Manufacturer Product Number
DCT-15FM-KIT
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS CRIMP
Manufacturer Standard Lead Time
0 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Packaging
Bulk
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Number of Rows
2
Current Rating (Amps)
3A
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Wire Gauge
22 AWG