TV02W150B-G
DigiKey Part Number
641-2066-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-2066-1-ND - Cut Tape (CT)
641-2066-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TV02W150B-G
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SOD123
Detailed Description
24.4V Clamp 8.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123
EDA/CAD Models
TV02W150B-G Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V