CZRU52C3V3 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Comchip Technology
In Stock: 2.202
Datasheet
Zener Diode 3.3 V 150 mW ±5% Surface Mount 0603/SOD-523F
0603/SOD-523F
CZRU52C3V3
DigiKey Part Number
641-1024-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1024-1-ND - Cut Tape (CT)
641-1024-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRU52C3V3
Description
DIODE ZENER 3.3V 150MW SOD523F
Detailed Description
EDA/CAD Models
CZRU52C3V3 Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
25 µA @ 1 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%