CPDH3V3UP-HF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CPDH3V3UP-HF |
Description | TVS DIODE 3.3VWM 8VC SOD523 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8V Clamp 5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-523 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CPDH3V3UP-HF Models |
Category | Power - Peak Pulse 40W |
Mfr | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 12pF @ 1MHz |
Type Zener | Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ) |
Unidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V | Package / Case SC-79, SOD-523 |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 8V | Supplier Device Package |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs) | Base Product Number |