CSEB0530H-2R2M
DigiKey Part Number
4044-CSEB0530H-2R2MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSEB0530H-2R2MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSEB0530H-2R2MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSEB0530H-2R2M
Description
FIXED IND 2.2UH 9.7A 14.5 MOHM
Detailed Description
2.2 µH Shielded Molded Inductor 9.7 A 14.5mOhm Max 2-SMD
EDA/CAD Models
CSEB0530H-2R2M Models
DC Resistance (DCR)
14.5mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Supplier Device Package
0530
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.219" L x 0.211" W (5.55mm x 5.35mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)
Current - Saturation (Isat)
12.8A