CSEB0420H-2R2M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSEB0420H-2R2M |
Description | FIXED IND 2.2UH 7.9A 23.5 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Molded Inductor 7.9 A 23.5mOhm Max 2-SMD Molded Inductors, Molding Power Choke, Soft Saturation |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSEB0420H-2R2M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 23.5mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Features Molded Inductors, Molding Power Choke, Soft Saturation |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 2-SMD |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 6.3A |