4281-2-24-D
DigiKey Part Number
1175-2615-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4281-2-24-D
Description
CONN RCPT HSG 24POS 4.20MM
Detailed Description
24 Rectangular Connectors - Housings Receptacle White 0.165" (4.20mm)
Category
Row Spacing
0.165" (4.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.165" (4.20mm)