300-30-10-GR-0250F
DigiKey Part Number
CN211GR-250-ND
1175-300-30-10-GR-0250F-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
300-30-10-GR-0250F
Description
CBL RIBN 10COND 0.025 GRAY FOOT
Detailed Description
Flat Ribbon Cable Gray 10 Conductors 0.025" (0.64mm) Flat Cable 250.0' (76.20m)
Ribbon Thickness
0.026" (0.66mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Ribbon Width
0.250" (6.35mm)
Voltage
150 V
Number of Conductors
10
Operating Temperature
105°C
Length
250.0' (76.20m)
Conductor Material
Copper, Tinned
Wire Gauge
30 AWG
Insulation Resistance
100MOhms
Conductor Strand
7 Strands / 38 AWG