11047-24-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN160R-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
11047-24-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG RED 100'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Red 600V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.057" (1.45mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.009" (0.23mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C