CMSH3-20M TR13 PBFREE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CMSH3-20M TR13 PBFREE |
Description | DIODE SCHOTTKY 20V 3A SMB |
Manufacturer Standard Lead Time | 99 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 20 V 3A Surface Mount SMB |
Datasheet | Datasheet |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 20 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Vr, F 280pF @ 4V, 1MHz |
Part Status Active | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 20 V | Supplier Device Package SMB |
Current - Average Rectified (Io) 3A | Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 550 mV @ 3 A | Base Product Number |