XKA70440 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 3667-XKA70440-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | XKA70440 |
Description | SSR RELAY SPST-NO 5A 12-440V |
Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Module |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Input 15 ~ 30VAC/DC |
Mfr | Voltage - Load 12 V ~ 440 V |
Series | Load Current 5 A |
Packaging Box | Termination Style Spring Terminal |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 80°C |