PX0575/30/63
DigiKey Part Number
708-2625-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PX0575/30/63
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PX0575/30/63 Models
Termination
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 27.40mm x 19.80mm
Panel Thickness
0.118" (3.00mm)
Current Rating - Appliance Inlet
10A
Voltage Rating - Appliance Inlet
250VAC