PX0413/10S/PC
DigiKey Part Number
708-1084-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PX0413/10S/PC
Description
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD SLDR
Detailed Description
10 (Power) Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder
EDA/CAD Models
PX0413/10S/PC Models
Number of Positions
10 (Power)
Current Rating (Amps)
1A
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C