ZV25K0603300NIR1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ZV25K0603300NIR1 |
Description | VARISTOR 39V 30A 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 39 V 30 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Varistor Voltage (Max) 42.9 V |
Manufacturer Bourns Inc. | Current - Surge 30 A |
Series | Energy 0.1J |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Number of Circuits 1 |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 165 pF @ 1 kHz |
Maximum AC Volts 25 V | Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA) |
Maximum DC Volts 31 V | Mounting Type Surface Mount, MLCV |
Varistor Voltage (Min) 35.1 V | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Varistor Voltage (Typ) 39 V | Base Product Number |