TISP4C350H3BJR-S | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TISP4C350H3BJR-S |
Description | THYRISTOR 275V 100A DO-214AA |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 275V Off-State Ipp TVS Thyristor DO-214AA, SMB |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TISP4C350H3BJR-S Models |
Category | Current - Hold (Ih) 150 mA |
Manufacturer Bourns Inc. | Number of Elements 1 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance 40pF |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Breakover 350V | Package / Case DO-214AA, SMB |
Voltage - Off State 275V | Supplier Device Package DO-214AA (SMB) |
Voltage - On State 3 V | Base Product Number |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 100 A |