TISP4350J3BJR-S
DigiKey Part Number
118-TISP4350J3BJR-STR-ND - Tape & Reel (TR)
118-TISP4350J3BJR-SCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TISP4350J3BJR-S
Description
THYRISTOR 275V 800A DO-214AA
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
275V Off-State 800 A Ipp TVS Thyristor DO-214AA, SMB
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TISP4350J3BJR-S Models
Category
Current - Hold (Ih)
150 mA
Manufacturer
Bourns Inc.
Number of Elements
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Capacitance
105pF
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakover
350V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Off State
275V
Supplier Device Package
DO-214AA (SMB)
Current - Peak Pulse (8/20µs)
800 A
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
200 A