SRU8043-220Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRU8043-220Y |
Description | FIXED IND 22UH 2.2A 72.5 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.2 A 72.5mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRU8043-220Y Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 72.5mOhm |
Series | Q @ Freq 24 @ 2.52MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 12MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.181" (4.60mm) |
Current - Saturation (Isat) 1.7A | Base Product Number |