SRP6050CA-2R2M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP6050CA-2R2M |
Description | FIXED IND 2.2UH 13A 8.5 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 13 A 8.5mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRP6050CA-2R2M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 8.5mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 30MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.260" L x 0.252" W (6.60mm x 6.40mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 16A | Base Product Number |