SRP3212CL-1R0M
DigiKey Part Number
118-SRP3212CL-1R0MTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRP3212CL-1R0MCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRP3212CL-1R0MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRP3212CL-1R0M
Description
FIXED IND 1NH 5A 22 MOHM SMD
Detailed Description
1 nH Shielded Inductor 5 A 22mOhm Max 1210 (3225 Metric) Low DCR, Low Loss
Category
DC Resistance (DCR)
22mOhm Max
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Inductance Frequency - Test
500 kH
Digi-Reel®
Features
Low DCR, Low Loss
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Current - Saturation (Isat)
5A