SRP3020CC-2R2M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP3020CC-2R2M |
Description | FIXED IND 2.2UH 3.5A 75 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Wirewound Inductor 3.5 A 75mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRP3020CC-2R2M Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 3.7A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 75mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 45MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |