SRF9005A-500Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRF9005A-500Y |
Description | IND SHLD 50 UH 30% 0.8A |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 50 µH @ 1 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1.5 kOhms @ 100 MHz 800mA DCR 320mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 320mOhm |
Manufacturer Bourns Inc. | Voltage Rating - DC 80V |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Number of Lines 2 | Size / Dimension 0.362" L x 0.236" W (9.20mm x 6.00mm) |
Impedance @ Frequency 1.5 kOhms @ 100 MHz | Height (Max) 0.209" (5.30mm) |
Inductance @ Frequency 50 µH @ 1 kHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |
Current Rating (Max) 800mA | Base Product Number |