SRF3216-900Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRF3216-900Y |
Description | CMC 400MA 2LN 90 OHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 400mA DCR 300mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRF3216-900Y Models |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 300mOhm |
Manufacturer Bourns Inc. | Voltage Rating - DC 50V |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.087" (2.20mm) |
Impedance @ Frequency 90 Ohms @ 100 MHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |
Current Rating (Max) 400mA | Base Product Number |