SRF2012-671YA
DigiKey Part Number
118-SRF2012-671YATR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF2012-671YACT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF2012-671YADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF2012-671YA
Description
CMC 140MA 2LN 670 OHM SMD
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 670 Ohms @ 100 MHz 140mA DCR 600mOhm
EDA/CAD Models
SRF2012-671YA Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
600mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max)
0.055" (1.40mm)
Impedance @ Frequency
670 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
140mA