SRF1360-600Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRF1360-600Y |
Description | IND,12.4X10.2X5.4MM,60UH35%,2A |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 60 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 600 Ohms @ 100 MHz 2A DCR 65mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 65mOhm |
Manufacturer Bourns Inc. | Voltage Rating - DC 50V |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Size / Dimension 0.488" L x 0.402" W (12.40mm x 10.20mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.224" (5.70mm) |
Impedance @ Frequency 600 Ohms @ 100 MHz | Package / Case Horizontal, 8 PC Pad |
Inductance @ Frequency 60 µH @ 100 kHz | Base Product Number |
Current Rating (Max) 2A |