SRF0502-102Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRF0502-102Y |
Description | CMC 2.5UH 2A 2LN 1 KOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.5 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 100 MHz 2A DCR 45mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 45mOhm |
Manufacturer Bourns Inc. | Voltage Rating - DC 50V |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.098" (2.50mm) |
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100 MHz | Package / Case Nonstandard, 4 Lead |
Inductance @ Frequency 2.5 µH @ 100 kHz | Base Product Number |
Current Rating (Max) 2A |