PLN060-ER20A05S | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PLN060-ER20A05S |
Description | TRANSF PLANAR 60W 5V OUT |
Manufacturer Standard Lead Time | 29 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Power Over Ethernet (PoE) For For DC/DC Converters SMPS Transformer 1500Vrms Isolation 200kHz Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Isolation 1500Vrms |
Manufacturer Bourns Inc. | Inductance @ Frequency 21µH @ 100kHz |
Series | Frequency 200kHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type For DC/DC Converters | Size / Dimension 0.886" L x 0.827" W (22.50mm x 21.00mm) |
Applications Power Over Ethernet (PoE) | Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm) |
Voltage - Primary 36 ~ 72V | Style Planar |
Voltage - Auxiliary 12V @ 30mA |