MH1005-300Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MH1005-300Y |
Description | FERRITE BEAD 30 OHM 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 30 Ohms @ 100 MHz Ferrite Bead 3A 22mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 3A |
Manufacturer Bourns Inc. | DC Resistance (DCR) (Max) 22mOhm |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Height (Max) 0.020" (0.50mm) |
Impedance @ Frequency 30 Ohms @ 100 MHz | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |