GMOV-14D450K
DigiKey Part Number
GMOV-14D450K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMOV-14D450K
Description
VARISTOR 6KA DISC 14MM
Detailed Description
6 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
Energy
24J
Capacitance @ Frequency
4 pF @ 1 MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum AC Volts
45 V
Maximum DC Volts
56 V
Package / Case
Disc 14mm