CDSOD323-T24C is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 20.927
Datasheet
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Diotec Semiconductor
Similar
STMicroelectronics
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
Littelfuse Inc.
In Stock: 17
Semtech Corporation
Littelfuse Inc.
56V (Typ) Clamp 6A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
CDSOD323-T24C
DigiKey Part Number
CDSOD323-T24CTR-ND - Tape & Reel (TR)
CDSOD323-T24CCT-ND - Cut Tape (CT)
CDSOD323-T24CDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDSOD323-T24C
Description
TVS DIODE 24VWM 56VC SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDSOD323-T24C Models
Category
Power - Peak Pulse
350W
Capacitance @ Frequency
3pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
56V (Typ)
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6A (8/20µs)