CDSOD323-T18S
DigiKey Part Number
CDSOD323-T18STR-ND - Tape & Reel (TR)
CDSOD323-T18SCT-ND - Cut Tape (CT)
CDSOD323-T18SDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDSOD323-T18S
Description
TVS DIODE 18VWM 40VC SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
40V (Typ) Clamp 9A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
EDA/CAD Models
CDSOD323-T18S Models
Category
Power - Peak Pulse
500W
Capacitance @ Frequency
90pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
40V (Typ)
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
9A (8/20µs)