CDSOD323-T15SC is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
STMicroelectronics
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Littelfuse Inc.
Semtech Corporation
Littelfuse Inc.
33V (Typ) Clamp 12A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
CDSOD323-T15SC
DigiKey Part Number
CDSOD323-T15SCTR-ND - Tape & Reel (TR)
CDSOD323-T15SCCT-ND - Cut Tape (CT)
CDSOD323-T15SCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDSOD323-T15SC
Description
TVS DIODE 15VWM 33VC SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDSOD323-T15SC Models
Category
Power - Peak Pulse
400W
Capacitance @ Frequency
40pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
33V (Typ)
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12A (8/20µs)