4310R-102-102LF
DigiKey Part Number
4310R-2-102LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4310R-102-102LF
Description
RES ARRAY 5 RES 1K OHM 10SIP
Detailed Description
1k Ohm ±2% 300mW Power Per Element Isolated 5 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP
EDA/CAD Models
4310R-102-102LF Models
Power Per Element
300mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Circuit Type
Isolated
Resistance (Ohms)
1k
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Number of Resistors
5
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)
Resistor-Ratio-Drift
50ppm/°C