4310R-101-223LF
DigiKey Part Number
4310R-1-223LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4310R-101-223LF
Description
RES ARRAY 9 RES 22K OHM 10SIP
Detailed Description
22k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 9 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP
EDA/CAD Models
4310R-101-223LF Models
Power Per Element
200mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Circuit Type
Bussed
Resistance (Ohms)
22k
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Number of Resistors
9
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)
Resistor-Ratio-Drift
50ppm/°C