3299X-1-104
DigiKey Part Number
118-3299X-1-104-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3299X-1-104
Description
TRIMMER 100KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Detailed Description
100 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 25.0 Turn Side Adjustment
EDA/CAD Models
3299X-1-104 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Adjustment Type
Side Adjustment
Resistance
100 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Rectangular - 0.395" x 0.240" Face (10.03mm x 6.10mm)
Tolerance
±10%