1.5SMBJ30CA
DigiKey Part Number
118-1.5SMBJ30CATR-ND - Tape & Reel (TR)
118-1.5SMBJ30CACT-ND - Cut Tape (CT)
118-1.5SMBJ30CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMBJ30CA
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 31A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
31A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V