BGLP-0010
DigiKey Part Number
492-BGLP-0010-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BGLP-0010
Description
Assembly, Bar Guide, 10 Position
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Pipe Single Clear Rigid Board Mount, Snap-In
Category
Configuration
Single
Manufacturer
Bivar Inc.
Type
Rigid
Packaging
Tray
Mounting Type
Board Mount, Snap-In
Part Status
Active
Lens Style
Rectangle with Flat Top
Color
Clear
Lens Size
37.34mm x 29.72mm