SDI200-48-UC-P51
DigiKey Part Number
SDI200-48-UC-P51-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDI200-48-UC-P51
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 200W
Detailed Description
48V 200 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
EDA/CAD Models
SDI200-48-UC-P51 Models
Category
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Region Utilized
North America
Cord Length
59" (1.50m)
Size / Dimension
7.21" L x 3.19" W x 1.67" H (183.2mm x 81.0mm x 42.3mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output
48V
Current - Output (Max)
4.17A
Power (Watts)
200 W