SDI200-24-U-P51
DigiKey Part Number
179-SDI200-24-U-P51-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDI200-24-U-P51
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 199W
Detailed Description
24V 199 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
EDA/CAD Models
SDI200-24-U-P51 Models
Category
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Region Utilized
International
Cord Length
59" (1.50m)
Size / Dimension
7.21" L x 3.19" W x 1.67" H (183.2mm x 81.0mm x 42.3mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output
24V
Current - Output (Max)
8.3A
Power (Watts)
199 W