LFMWLP75-1302
DigiKey Part Number
179-LFMWLP75-1302-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFMWLP75-1302
Description
AC/DC CONVERTER 15V 75W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 15V 85 ~ 264 VAC, 390VDC Input
EDA/CAD Models
LFMWLP75-1302 Models
Voltage - Isolation
4 kV
Series
Efficiency
90%
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension
3.00" L x 2.00" W x 1.00" H (76.2mm x 50.8mm x 25.4mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC, 390VDC
Voltage - Output 1
15V
Current - Output 1
5 A