0685H9300-01
DigiKey Part Number
5923-0685H9300-01TR-ND - Tape & Reel (TR)
5923-0685H9300-01CT-ND - Cut Tape (CT)
5923-0685H9300-01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0685H9300-01
Description
FUSE BRD MT 30A 125VAC 32VDC
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 A 125 V 32 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0685H9300-01 Models
Category
Voltage Rating - DC
Mfr
Response Time
Fast Blow
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Breaking Capacity @ Rated Voltage
150A AC, 300A DC
Part Status
Active
Melting I²t
80.5
Mounting Type
Surface Mount
Approval Agency
AEC-Q200, cURus
Fuse Type
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.126" L x 0.062" W x 0.026" H (3.20mm x 1.58mm x 0.65mm)
Voltage Rating - AC
125 V
DC Cold Resistance
0.0011 Ohms